rada spolku a organizační struktura

Eva Adámková – předseda spolku a koordinátor zahraničních projektů DSC01442

Respektovat druhé, pomáhat potřebným a dělat věci, které mají smysl – to jsou hodnoty, na kterých stavím. Pracuji jako psycholog a osobní kouč. Denně pracuji s tématy jako jsou životní naplnění, nalezení smyslu, realizace sebe sama ve vztahu k druhým. Na spolku Šikové ruce pomoci se mi líbí, že toto plně umožňuje. Na jedné straně pomáhá dětem, nemocným i lidem v nouzi. Na straně druhé je obrovským přínosem pro ty, kteří právě pro ně věnují svůj čas, dovednosti, umění.

Mám ráda rozhovory se svými klienty, práci pro spolek a v neposlední řadě čas prožitý uprostřed své rodiny. S manželem a šestiletými dvojčaty bydlím ve Velké Británii. Baví mě naše společné výlety pěšky i na kolech, stejně jako klidné večery o samotě u knížky.

 

Petra Stejskalová – kreativec, grafické úpravy a webové práce

Moje účast na tomto projektu začala náhodným přečtením odkazu na FB. Sotva jsem pár svých čtverců upletla a viděla, jak se přidávají desítky a stovky nových lidí, rozhodla jsem se zapojit se i do organizace. Pracuji jako kreativec a grafik v jenom grafickém studiu v Olomouci. Současně organizuji pro širokou veřejnost různé hobby kurzy – od malování na hedvábí přes šití až po různé cukrářské kurzy. Při péči o dvě děti předškolního věku se někdy potřebuji zastavit a zamyslet. A práce pro Šikovné ruce pomoci mi to umožňuje.

 

 

Martina Ondrimartina ondrášová – pokladník a koordinátor pro Ostravsko

Tento projekt mne nadchl tím, jak jednoduše a s minimálními náklady se dá pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují a sami k tomu nemají možnosti nebo to nesvedou. Zapojit se a přidat se k nám může opravdu každý. Mám z dřívějška zkušenosti z neziskové organizace, a neváhala jsem je pro spolek Šikovné ruce pomoci využít. Svou práci vykonávám z Hlučína, kde bydlím a spolu s partnerem se starám o naše dvě malé děti. Kromě rodiny patří mezi mé záliby ještě turistika a ruční práce.

 

zuzka bartonkovaZuzana Bartoňková – jednatel pro dopravu

Celý dospělý život se věnuji dětem, nejprve jako vedoucí na táborech, později jako dobrovolník v sociálně vyloučených lokalitách. Profesí jsem učitelka a k dětem mám blízko. Tento projekt mne velice rychle oslovil a během pár dní přímo pohltil. Líbí se mi, že pomáhá dětem, ale zároveň pomáhá všem, kdo se do něj zapojí. Vím, že každý čtverec, každá hračka, čepice či návlek je vyroben s láskou a autorovi přináší pocit dobře vykonané práce, který je k nezaplacení. Poslat pár korun umí každý, ale vložit svůj čas a invenci málokdo. Proto je pro mne radost podílet se na něm. Momentálně s manželem stavíme dům v Krhanicích. Moc se těším, až bude hotový, a budu tam moci na zahradu vypustit naše dvě děti a sama se chopit háčku nebo jehlic.

 

foto_m.bartovaMartina Bártová – koordinátor mediálních vztahů

Od háčkování a pouhého zájmu je to jen kousek k pomoci těm, kteří to potřebují. A člověk to v podstatě ani netuší. Háčkování čtverců mě zaujalo přes zmínku na Facebooku. Uvědomila jsem, že bych projektu mohla pomoci i nějak víc. Mám zkušenosti z PR agentury, kde náplní mé práce byla komunikace s médii. Své zkušenosti a znalosti nyní s chutí použiji pro zviditelnění spolku Šikovné ruce pomoci, z. s. Háčkování jsem propadla na mateřské dovolené, v současné době se v Mladé Boleslavi starám o 2,5letou holčičku a půlročního chlapečka. Věřím, že práce pro tento projekt dá mému životu zase další směr rozvoje. Ve volném čase rádi lyžujeme, jezdíme na kole a chodíme na pěší túry.

 

radka stecovaRadomila Štecová – účetní

Úplně náhodný odkaz na FB ohledně čtverců-říkala jsem si proč ne? Udělám jich 5. Pak jsem na svých stránkách nacházela jen samé odkazy na čtverce, všude samé čtverce, až mi to lezlo na nervy. Jenže jsem zjistila, že čtverce se staly jakousi mojí drogou – ať již háčkování či pletení, tak sledování, jak rychle se rozrůstáme. Pak jsem se nabídla jako sběrné místo, sem tam občas jsem se vyjádřila k nějakému problémku, navrhla řešení no a jsem mezi zakládajícími členy spolku :-D.
Jsem mamina dvou dospělých synů a babičkou jednoho vnoučka. Bydlím s partnerem v Opavě, ale srdíčko mě stále táhne do rodného Krnova. Pracuji již několik let v neziskových organizacích a tak jsem se snažila pomoci svými zkušenostmi i zde. V budoucnosti budu pomáhat s účetnictvím a psaním projektů.

Komentáře jsou vypnuty.