naše činnost

Možná si říkáte….

…proč pomáhat dětem v cizině, když i u nás jsou lidé, kteří pomoc potřebují. Máte pravdu. Proto jsme si ihned jako svůj druhý projekt přivzali pletení pro děti z azylových domů  a děti z kojeneckých ústavů. Faktem ale zůstává, že dětí v České republice závislých na nějaké vnější pomoci je naštěstí jen relativně málo. A i bez naší účasti mají tyto děti šanci na denní stravu, střechu nad hlavou, lékařskou péči, lásku personálu. Děti ze vzdálení Jižní Afriky ne.

……proč pomáhat dětem a ne třeba seniorům? Náš spolek se teprve zrodil. Je to stejné jako s našimi dětmi – máme od nich velké očekávání, máme pro ně velké životní plány i sny. S naším spolkem je to stejné. Začali jsme s pomocí dětem – zranitelným a bezbranným. V našem dalším vývoji budeme vytvářet i hledat projekty zahrnující lidi staré stejně jako lidi se zdravotním postižením nebo omezením.

….dává vůbec smysl deky, hračky a oblečení plést a háčkovat, když by se daly snadno koupit? Dobrá otázka. Ano, daly. Ale – dobročinných organizací, které žádají finanční příspěvky je nepočítaně. Některým se dá věřit méně, jiným více. Jsme přesvědčeni, že pokud bychom žádali „jen“ o peníze, konečný výsledek – tzn. to, kolik děti obdarujeme – by byl mnohem menší. Faktem druhým je, že pro většinu žen, které nás podporují, je pletení a háčkování činnost velmi příjemná a radostná. A to, že mohou tvořit pro druhé, jim přináší uspokojení a do života vnáší hlubší smysl. Důvod třetí – pro mnohé děti, především ty z Jižní Afriky je deka , čepice, nebo hračka, kterou dostávají, vůbec první věcí, kterou vlastní jen ony samy. Dostávají dar, který je jedinečný, vyrobený s láskou a určen jen pro ně.

….můžeme věřit, že peníze i věci, které vytvoříme, budou použity pro ten „správný účel“?

….Zkuste to.

Všichni kdo pro Šikovné ruce pomoci, z. s. pracují, tak činní ve svém volném čase, s plným využití svých schopností , možností a zadarmo. Můžete sledovat náš transparentní účet. Také máte možnost vidět, jaké věci a v jakém počtu se nám již potřebným povedlo osobně předat nebo odeslat.

Komentáře jsou vypnuty.