podpora azylových domů pro matky s dětmi

Azylové domy pro matky s dětmi – poskytují své služby matkám s dětmi v krizové životní situaci. Tato krizová situace je často spuštěna ztrátou bydlení nebo násilím partnera či manžela vůči matce nebo dětem. Posláním azylových domů je poskytnout zázemí pro řešení obtížné životní situace. Cílem zařízení je poskytnout matkám s dětmi přechodné ubytování a podporovat jejich samostatnost při řešení problémů tak, aby se nestaly závislými na sociální pomoci.

Pro velmi mnoho dětí je domácí násilí každodenní realitou, i když pečlivě schovanou za zdmi domovů. S násilím ze strany svého partnera se během svého života setkává 38 % českých žen. A v rodinách, kde dochází k násilí, jsou děti jeho svědky ve více než 90 procentech případů. Tyto děti vidí anebo i jen slyší z vedlejší místnosti údery, rány, facky, škrcení, nadávky nebo pláč. V rodinách, kde dochází k násilí, navíc násilný partner ve 40 až 60 procentech případů napadá i své děti. Tyto děti každodenně prožívají strach o matku, strach o sebe, strach z budoucnosti, strach z dalšího násilí, bezmocnost, stud. Hluboké šrámy totiž nezanechává jen fyzické týrání, o kterém se veřejně hovoří, ale i to emoční: nadávky, urážky, ponižování, výhrůžky namířené proti matce i dětem, hrozby, kruté tresty jsou týráním, které zanechává rány v duši dětí.

Zajímá Vás, čím vším si klientky prošly a denně procházejí? 98 % jich zažívá psychické násilí, 73 % fyzické násilí, 23 % jich je bito a napadáno v těhotenství, 60 % zažívá ekonomické násilí a 44 % sexuální násilí. Počet násilníků vykázaných ze společného bytu s ženou a jejími dětmi je pouze minimální.

 

Aktuálně podporujeme:

Azylový dům pro matky s dětmi organizace Rosa – azyl pro ženy s dětmi, oběti domácího násilí

Azylový dům sdružení Acorus – azyl pro ženy s dětmi, oběti domácího násilí Odkaz:

Azylový dům Jasmínová Praha 10 – matky s dětmi od 1 – 15 let

 

CIMG1534 CIMG1532 CIMG1531 CIMG1529

Na jaře bylo do těchto azylových domů předáno:

Azylový dům organizace ROSA:

10x šité kraťasy, 7 pletených soupraviček pro miminka

5 hraček – háčkovaných i šitých, 3 svetry

10x šitá trička a mikiny, 2x šály, 1 čelenka

20 čepic, 9 šitých kloboučků, 11 kšiltovek
Azylový dům Jasmínová

20 x čepičky, 3 x čepice + nákrčník

3 x svetřík, 1 x souprava pro miminko

18 ks šitých školních pytlíků na cvičky

CIMG1528 CIMG1515

Komentáře jsou vypnuty.