co bylo, co nás čeká

Milá děvčata, dámy, paní, kolegyňky…. prostě všechny hodné dušičky, které se snažíte pomáhat s naším spolkem. Máme pro Vás několik informací a pár žádostí.

Nejdříve stručné shrnutí loňského roku – do JAR se podařilo jménem spolku dopravit téměř 12 tisíc čtverců (toto je pouze počet čtverců odeslaných jménem spolku), několik čepic, návleků a hraček. Odešla pomoc ve formě zimních věcí do Rumunska pro dětský domov (204 šál či nákrčníků, 204 párů rukavic či návleků, 204 čepic, 150 párů ponožek a 80 ks hraček) a na Ukrajinu ( 9 souprav čepic, šála, nákrčník a rukavic, 280 čepic, 120 párů rukavic, 150 šál a šátků, 60 nákrčníků, 180 párů ponožek, 26 svetrů, 5 párů capáčků, 3 pletené papuče, 30 čelenek a hračky). Spousta dalších balíků byla do JAR odeslána až v závěru roku, v současné době už by měly být všechny doručeny (zatím to dělá cca 8500 čtverců, které jsou již na místě). A na místo určení v v Beninu doputovaly i deky z předchozího roku zasílané přes paní Lenku Klubalovou ze společnosti Esperas.

Co nás čeká v letošním roce?

Ze všeho nejvíce bychom rády odeslaly co nejvíce čtverců do JAR. Bohužel získávání peněz na odesílání je náročné. Občas se najde někdo, kdo přiloží do balíku nějaké peníze, část máme z členských příspěvků, prodej na různých trzích je téměř zbytečný, protože snaha a čas tomu vynaložený se vůbec nevrátí, takže opravdu bojujeme o každou korunku.

Určitě se budeme snažit, abychom opět pomohly co nejvíce teplým oblečením na Ukrajině. Takže kdo chce a může, určitě budou potřeba šály, čepice, rukavice, ponožky, svetry …

Přestože potřebujeme na poštovné hodně financí, rozhodly jsme se snížit členský příspěvek na 60,- Kč/rok. Mnozí se ptáte proč, tento dotaz padl i zde na FB. Abychom mohly získávat příspěvky na různé akce, je také důležité kolik budeme mít členů. A tato částka je pro mnohé přijatelnější, takže bychom mohli mít členů víc než dosud. A kdo chce, může v rámci svých možností zaslat další finanční příspěvek na účet spolku. Ten samozřejmě mohou zaslat i ti, kteří členy být nechtějí. Samozřejmě se nebráníme ani sponzorským darům, které jsou daňově odpočítatelné a na vyžádání na ně vystavíme potvrzení.

Podařilo se opětně uzavřít smlouvu ohledně regionálního poradenského místa v Opavě s Českým spotřebitelem stejně jako v loňském roce. Díky této spolupráce si můžeme dovolit mít jakousi kancelář či klubovnu, kde se ukládají Vaše výrobky a kde se také můžeme scházet. Radka se vzdala jakékoliv odměny ve prospěch spolku, tudíž zůstaly i nějaké peníze na odeslání balíků na konci roku. Pro letošní rok taky usmlouvala levnější nájem, takže máme teoreticky možnost poslat 6 balíků navíc .

Pokud se na účet občas mrknete (máte možnost, protože je transparentní), tak jste si určitě všimli, že byly odeslány „jakési větší platby“. Je to mzda a odvody za naši jedinou krátkodobou zaměstnankyni paní Černou Petru, na kterou se podařilo získat příspěvek z Úřadu práce v Opavě po dobu 6ti měsíců. Má na starosti řádné opravy špatných čtverců, jejich nachystání na odeslání, třídění věcí např. pro Ukrajinu, oslovování případných sponzorů apod. Práce má opravdu hodně, většina odesílá vše v pořádku, ale spolupracují s námi také různá centra a ty prostě nejsou schopné dodržet požadavky pro řádně nachystaný čtverec.

No a poslední informace a prosba je ohledně odběrných míst. Pokud budete odesílat čtverce a další věci poštou, VŽDY je prosím odesílejte na hlavní sběrné místo a to je R.Štecová, Koberno 39, 793 97 Slezské Rudoltice. Odesláním na místní sběrné místo nic moc neusnadníte situaci, protože potom se řeší, jak to dopravit na hlavní sběrné místo nebo jak správně odeslat do JAR, kdy a jak zafinancovat odeslání apod. Sběrná místa poblíž svého bydliště využívejte opravdu jen pro osobní předání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.